Izba Komornicza w Rzeszowie

5 lipca 2024 r.

Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie uprzejmie informuje, iż w dniu 5 lipca 2024 r. biuro Rady będzie nieczynne.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Izby Komorniczej w Rzeszowie

Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie uprzejmie informuje, iż w dniu 14 marca 2024 r. o godzinie 11:00 odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Izby Komorniczej w Rzeszowie.

Jednocześnie w dniach 14-15 marca 2024 r. biuro Izby Komorniczej w Rzeszowie będzie nieczynne.

Wsparcie dla Adama i Mikołaja

Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie zwraca się o wsparcie zbiórki na rzecz chorych synków byłej Pani asesor tut. Izby.

Wszelkie informacje znajdą Państwo pod linkiem https://www.siepomaga.pl/adam-mikolaj

Prosimy również o przeznaczenie 1,5% podatku Adasiowi i Mikołajowi.
Jest to ogromne wsparcie dla nich w walce z chorobą.
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy 1,5%: 0475285 Myćka

Dziękujemy Wam za okazaną pomoc!

6-9.02.2024 r.

Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie informuje, iż w dniach 6-9.02.2024 r. biuro Rady będzie nieczynne.

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Lekarzy i Prawników w Szachach

Krajowa Izba Radców Prawnych wraz z Organizatorami X Ogólnopolskich Mistrzostw Lekarzy i Prawników w Szachach serdecznie zapraszają Radców Prawnych, Aplikantów Radcowskich wraz z rodzinami do uczestnictwa w cyklicznej imprezie sportowo-integracyjnej, która tradycyjnie odbędzie się w Kazimierzu Dolnym w Domu Architekta, ul. Rynek 20. Patronat nad Mistrzostwami objęli: Krajowa Rada Radców Prawnych, Naczelna Izba Lekarska, Burmistrz Miasta Kazimierz Dolny. Uczestnicy (w zależności od kolejności zgłoszeń) zakwaterowani zostaną w klimatycznym miejscu, Domu Architekta, Pokoje jedno-, dwu-, trzyosobowe. Będzie możliwość skorzystania z wyżywienia na miejscu oraz ze znajdujących się w pobliżu lokali gastronomicznych. Aby wziąć udział w Mistrzostwach prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia oraz przesłanie jej wraz z dowodem dokonania opłaty, podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodą na wykorzystanie wizerunku, drogą elektroniczną (e-mail: kazimierzdolny.mistrzostwa2024@gmail.com, w dniu Mistrzostw należy okazać oryginał dokumentów) lub na adres biura komitetu organizującego: 21-400 Łuków, ul. Wyszyńskiego 12/10. Liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność przesłanego kompletu dokumentów.

Szczegóły w komunikacie organizacyjnym

Zapraszam serdecznie
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
r. pr. Piotr Piwowarczyk

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Izby Komorniczej w Rzeszowie

Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie uprzejmie informuje, iż w dniu 8 grudnia 2023 r. o godzinie 11:00 odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Izby Komorniczej w Rzeszowie.

8 GRUDNIA 2023 R.

RADA IZBY KOMORNICZEJ W RZESZOWIE INFORMUJE, IŻ W DNIU 8 GRUDNIA 2023 ROKU, BIURO RADY BĘDZIE NIECZYNNE

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Komornik Sądowy – postrzeganie społeczne a rzeczywistość prawna” 17.11.2023 r.

W dniu 17 listopada 2023 r. o godzinie 10:00 w ramach obchodów Dnia Solidarności Przeciwko Mowie Nienawiści i Agresji w Mediach i Polityce, Krajowa Rada Komornicza organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Komornik Sądowy – postrzeganie społeczne a rzeczywistość prawna”.

Link do uczestnictwa online: https://youtu.be/0m_fdjWNCao

Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2023

Konkurs Rising Stars, organizowany już po raz dwunasty przez Wolters Kluwer Polska, ma na celu wyłonienie młodych prawniczek i prawników, którzy swoją wiedzą, postawą społeczną, kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych.

Prestiżowy tytuł „Rising Stars Prawnik – lider jutra 2023” czeka na ambitnych prawników pracujących w kancelariach prawniczych, przedsiębiorstwach, sądach, organizacjach pozarządowych czy w jednostkach administracji samorządowej i rządowej. Konkurs skierowany jest do osób, które do 12 września 2023 r. nie ukończyły 35. roku życia. Wśród kryteriów oceny znalazły się również działalność pro bono, dbanie o jakość stanowienia i stosowania prawa oraz osiągnięcia naukowe i innowacyjność.

Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu wyłoni 35 nominowanych do nagrody. Następnie jury wybierze 10 laureatów, którzy otrzymają tytuł „Rising Star Prawnika – lidera jutra 2023”. Jury konkursu zastrzega sobie prawo przyznania 5 nagród specjalnych spośród zgłoszonych kandydatów.

Zgłoszenia kandydatów są zbierane online i można je przesyłać do 12 września br. do godz. 23:59. Zwycięzców konkursu poznamy w czasie uroczystej gali, która odbędzie się w Warszawie.

Organizatorem konkursu jest Wolters Kluwer Polska. Patronem medialnym wydarzenia jest serwis Prawo.pl

Więcej informacji o konkursie i przesyłanie zgłoszeń >>

IDENTYFIKATOR DLA KOMORNIKA SĄDOWEGO

Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie wskazuje, iż w związku z par. 2 ust. 2 uchwały Krajowej Rady Komorniczej nr 2078/VI z dnia 12 marca 2019 r.
wniosek o wydanie nowego identyfikatora należy złożyć w formie elektronicznej, za pośrednictwem rady właściwej izby komorniczej.

Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie publikuje wzór wniosku o wydanie identyfikatora dla komornika sądowego oraz podaje wytyczne Krajowej Rady Komorniczej dotyczące zdjęcia do identyfikatora:

1 – Minimalne wymiary zdjęcia do identyfikatora (szerokość x wysokość): 420x525px, sugerowane: 480x640px

2 – Proporcje wysokości względem szerokości muszą mieścić się w zakresie 1,25-1,34

3 – Rozmiar zdjęcia nie może przekraczać 200Kb

4 – Dopuszczalne formaty zdjęć to: jpg, jpeg

5 –fotografia powinna być kolorowa, odzwierciedlająca w sposób niebudzący wątpliwości wizerunek twarzy osoby ubiegającej się o wydanie identyfikatora. Na zdjęciu nie można mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami ani innych rzeczy, które mogłyby utrudnić rozpoznanie osoby. Zdjęcie powinno być wykonane na jednolitym jasnym tle, posiadać dobrą ostrość, odwzorowywać naturalny kolor skóry oraz obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii.

 Skan wniosku o wydanie identyfikatora wraz ze zdjęciem (w formacie jpg lub jpeg) proszę przesłać na adres e-mail:

izba.rzeszowska@komornik.pl

Jednocześnie Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie informuje, że standardowo identyfikatory dostarczane są w terminie 30 dni roboczych po złożeniu zamówienia. Termin może ulec wydłużeniu, ponieważ jest on uzależniony od liczby wniosków przekazanych do realizacji. W związku z powyższym prosimy o pilne kierowanie wniosków o wydanie identyfikatora.

Do pobrania:

W przypadku utraty identyfikatora proszę zapoznać się z uchwałą Krajowej Rady Komorniczej nr 2078/VI z dnia 12 marca 2019 roku w szczególności z § 4, § 5 oraz § 6.

Strefa komornika i asesora