Izba Komornicza w Rzeszowie

XVIII Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Komorników Sądowych

W dniu 12 października 2019 r. w Krakowie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski
w Piłce Nożnej Komorników Sądowych. Drużyna Izby Komorniczej w Rzeszowie
w niniejszym Turnieju wystąpiła po trzyletniej nieobecności w zupełnie nowym składzie: Filip Pitera (B), Mateusz Janik, Marcin Saramaga, Wojciech Kornaga, Ryszard Węglarz, Grzegorz Piotrowski, Szymon Najdecki, Łukasz Idec, Błażej Piątek, Wojciech Piątek. Wystarczy dodać, że z występujących zawodników tylko trzech kolegów grało
w Mistrzostwach w okresie 2008-2016. Poniżej przedstawiamy krótką relację z rozgrywek.

W grupie B przyszło nam rywalizować z drużynami z Poznania oraz Wrocławia.
W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Izby Komorniczej z Poznania. Doświadczona drużyna z Poznania najzwyczajniej była zaskoczona naszą postawą, bowiem przez cały mecz to my prowadziliśmy grę i w końcowej ocenie obserwatorów byliśmy drużyna lepszą. Niestety przegrywamy mecz 0:1 po stracie bramki w drugiej połowie spotkania grając jednego zawodnika mniej. Mimo stwarzanych sobie sytuacji nie byliśmy
w stanie doprowadzić do remisu. Pozostał niedosyt i chęć lepszego zaprezentowania się
w dalszej części turnieju.

W drugim meczu gramy z Izbą Komorniczą z Wrocławia. Od początku meczu dominujemy na boisku. Oddajemy strzał za strzałem a gra toczy się na połowie przeciwnika. Niestety po stracie piłki to Wrocław zdobywa bramkę na 1:0. Jednak po dwóch minutach wyrównujemy i pierwsza połowa kończy się remisem. Od początku drugiej połowy nie pozwalamy się zepchnąć do defensywy, a nasze ataki przynoszą kolejno bramki na 1:2, 1:3,
i 1:4 i właśnie takim wynikiem kończymy spotkanie. Morale w drużynie zostały przywrócone po pechowej porażce z Poznaniem i z optymizmem patrzymy na półfinał, mimo, że nie wiemy, z kim przyjdzie nam rywalizować.

Okazało się, że w półfinale czeka na nas drużyna Izby Komorniczej z Warszawy. Bardzo dobra i zawsze mocna drużyna, co udowadnia od pierwszych minut przeprowadzając szereg ataków na naszą bramkę. A to, że piłka nożna nie jest sprawiedliwa niech potwierdzi fakt, iż to my strzelamy bramkę i prowadzenie utrzymujemy do końca pierwszej połowy, jak również przez pierwszą część drugiej. Drużyna z Warszawy doprowadza do remisu uderzeniem z dalszej odległości, które po rykoszecie myli naszego bramkarza i piłka wpada do siatki. Niestety najgorsze dopiero miało nadejść. Przeciwnicy w odstępie kolejnych dwóch minut strzelają dwie kolejne bramki. Nie byliśmy w stanie zrobić nic więcej tym bardziej,
że od wyniku 3:1 graliśmy do końca spotkania w osłabieniu po czerwonej kartce naszego zawodnika.

W meczu o III miejsce gramy z Gospodarzem Mistrzostw, który był jednym
z głównych faworytów Turnieju, ale po pechowym meczu z Poznaniem (strata bramki 15 sekund przed końcem meczu) i przegranej serii rzutów musi zadowolić się grą o dalsze lokaty. Gramy jak równy z równym, mimo, że drużyna z Krakowa zyskuje coraz większą przewagę. I wtedy, w drugiej części pierwszej połowy zdobywamy bramkę na 1:0. Gramy mądrze i udanie się bronimy. Niestety niecałe dwie minuty przed końcem meczu Kraków wyrównuje. Wynik już nie ulega zmianie i czekają nas rzuty karne, a dla Krakowa drugie
z rzędu. Przeciwnik najwyraźniej wyciągnął wnioski z poprzedniego meczu, bowiem strzela celniej i broni skuteczniej. Przegrywamy w karnych 1:3 i ostatecznie kończymy tuż za podium i możemy się tylko przyglądać z boku jak inni odbierają medale…

Kończąc relację należy podkreślić, że cały Turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak również organizacyjnym. Koledzy z Izby Krakowskiej postarali się żeby każdy z uczestników czuł się częścią Naszej ogólnopolskiej korporacji, zapewniając również fantastyczne warunki do rozegrania zawodów. Rozgrywki toczyły się w przyjaznej
i koleżeńskiej atmosferze, mimo, że rywalizacja i chęć zwycięstwa czasami brały górę nad odstawieniem nogi – to żaden z uczestników nie może powiedzieć, że „duch sportu” nie był
w tym wszystkim najważniejszy.

Ostatecznie Mistrzem Polski Komorników Sądowych AD 2019 zostaje drużyna Izby Komorniczej z Warszawy wyprzedzając kolejno drużyny z Izb Komorniczych z Poznania, Krakowa, Rzeszowa, Katowic oraz Wrocławia.

PODZIĘKOWANIA

Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie składa serdeczne podziękowania Radzie Izby Komorniczej w Krakowie za przygotowanie tak doniosłego wydarzenia sportowego oraz
za zaproszenie do wzięcia udziału w Turnieju Piłki Nożnej Komorników Sądowych.

Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie serdecznie DZIĘKUJE całej naszej drużynie (Filip Pitera (B), Mateusz Janik, Marcin Saramaga, Wojciech Kornaga, Ryszard Węglarz, Grzegorz Piotrowski, Szymon Najdecki, Łukasz Idec, Błażej Piątek, Wojciech Piątek) za godną reprezentację, za walkę do ostatniej sekundy, za wielki wysiłek, jaki włożyliście w ten Turniej – Panowie wyrazy uznania!

W sposób szczególny Rada Izby Komorniczej w Rzeszowie DZIĘKUJE kapitanowi drużyny – Komornikowi Sądowemu Wojciechowi Piątkowi za pełne zaangażowanie
w sprawy organizacyjne, profesjonalizm oraz integrację środowiska komorniczego w ramach wydarzeń sportowych.

Strefa komornika i asesora